Wina Białe

Gruner Veltliner 2019 białe Eschenhof Holzer (Wagram, Austria)

Dobry reprezentant swojego gatunku, coraz bardziej doceniany w Polsce. Bogaty owocowy bukiet. Wyważona, przyjemna kwasowość, lekko pikantne nuty. Dobre do raków, borowików i ryb.

750 ml   70 zł

Chablis 1-er Cru 2020 białe A.O.C. Chablis 1-er Cru (Chablis, Bourgogne, France)

Pierwsze winnice w rejonie Chablis założyli mnisi z zakonu św. Marcina w IX wieku. Wino wyróżnia się stylem, elegancją i wyraźnie owocowym smakiem. Bardzo miękkie, o delikatnej kwasowości, z wyraźnymi nutami owocowo kwiatowymi. Idealne do ryb słodkowodnych i raków.

750 ml   180 zł

Riesling 2021 białe A.C. Alsace, A. Zirnhelt (Alsace, France

Białe pełne-okrągłe. Aromaty kwiatów i owoców. Wspaniałe do pasztetów, ryb, raków, ptactwa.

750 ml   90 zł

Pinot Grigio 2019 białe D.O.C. Valdagide, Santa Margherita (Valdagide, Italia)

Ma intensywny zapach oraz kwiatowo-owocowy bukiet. Wytrawny smak z przyjemnym, cytrusowym posmakiem. Uniwersalne ale wyraziste.
Raki, ryby, delikatne mięsa, aperitif.

750 ml   70 zł

Lindemans Bin 65 Chardonnay 2020 białe Lindemans (South Eastern, Australia)

Wprost wybucha dojrzałą brzoskwinią. Do tego figi, melon, aromaty dębu i atrakcyjny, długi i miękki kremowy finisz. Najchętniej pite australijskie wino jednoszczepowe. Odpowiednie do drobiu i ryb.

750 ml   90 zł

Wina Białe Musujące

 

Veuve Clicquot Ponsardin Brut białe musujące  A.C. Champagne (Champagne, France)

Klasyczny szampan. Czysty owocowy smak i intensywny aromat. Wytworzony z gron Pinot Noir, Pinot Meunier, Chardonnay. Idealny jako aperitif. Polecamy do lekkich dań. Nieodłączny towarzysz uroczystości.

750 ml   380 zł

Vino Spumante Rose różowe musujące Casa Burti (Italy)

Lekkie, sympatyczne, owocowe wino musujące.

750 ml   70 zł

Martini Asti, Prosecco białe musujące D.O.C.G (Torino, Italy)

Lekkie wino musujące z nutami owocowymi.

750 ml   80 zł

200 ml   28 zł

Wina Czerwone

Chateauneuf du Pape 2019 czerwone A.C. Chateauneuf du Pape, Armand Dartois (France)

Najstarsza francuska apelacja, położona w południowej części doliny Rodanu. Podstawowy szczep to grenache. Krzepkie, dobrze zbudowane. Aromaty przypraw, konkretne taniny. Dojrzewa w beczkach. Dobre do dziczyzny i czerwonych mięs.

750 ml   190 zł

Amarone della Valpolicella 2018 czerwone DOCG Castelforte (Veneto, Italy)

Klasyczne czerwone wino produkowane z podsuszanych winogron. Co najmniej przez dwa lata starzone w drewnianych beczkach. Rubinowy kolor, aromaty suszonych owoców. Polecamy do dziczyzny i suszonych mięs.

 

750 ml   170 zł

Reynoble Crianza 2016 czerwone Vinicola Corella (Navarra, Espana)

Powstało z połączenia Tempranillo (70%) i Cabernet Sauvignon (30%). Dojrzewa 24 miesiące w dębowych beczkach. Głębokie aromaty jeżyn, czerwonych, jesiennych owoców oraz balsamicznych, ciepłych przypraw. Dobrze pasuje do kaczki.

 

750 ml   90 zł

Old Vines Expression 2018 czerwone La Purisima, D.O. Yecla (Yecla, Murcja, Hiszpania)

Wytworzone ze szczepów Monastrell, Syrah, Garnach. Leżakuje przez 12 miesięcy w dębowych beczkach. Głęboki, wiśniowy kolor. Bogate i intensywne aromaty. W ustach dominują słodkie, ciemne owoce. Mocne, pełne, wyraziste wino. Bardzo porządne, szczerze polecam.

750 ml   110 zł

Barolo 2018 czerwone D.O.C.Garantita, Alte Rocche Bianche (Piemonte, Italia)

W Piemoncie powstają dwa znakomite czerwone wina, zaliczane do wielkich win świata. To Barolo i Barbaresco. Barolo to czyste wino o charakterze wybitnie owocowym. Dobrze zharmonizowane taniny i odpowiednia kwasowość. Powstaje z gron szczepu Nebbiolo. Doskonałe do dziczyzny i wieprzowiny.

750 ml   130 zł

130 zł

Chianti Classico Riserva 2018 czerwone D.O.C.G. Torre delle Grazie (Toscana, Italia)

Niezwykle ciekawe wino produkowane tylko w najlepszych latach. Pełne i wykwintne o delikatnych taninach i wytrawności. Dobra okazja dla koneserów. Powstało ze szczepu Sangiovese. Doskonałe do dziczyzny i czerwonych mięs.

750 ml   90 zł

Wina na kieliszki

 

Proponujemy białe i czerwone włoskie wino z Veneto.

(150ml)

14 zł

Porto czerwone słodkie (100ml)
 
Porto to najwspanialsze czerwone, wzmocnione wino świata. Grona dojrzewają w upalnej i górzystej dolinie rzeki Duoro. Wzmocnione wino wyrusza w dół rzeki do miasta Oporto (od niego pochodzi nazwa wina). Tam dojrzewa w piwnicach.

16 zł